Maylo ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile Çocuklar “Düşleyecek Büyüyecek”

Çocukların en temel hakkı olan nitelikli eğitim için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile olan 13 yıllık iş birliğimizi bir adım öteye taşıyoruz ve “Düşleyecek Büyüyecek” projesini hayata geçiriyoruz. Düşleyecek Büyüyecek projesi kapsamında Maylo Düşler Atölyesi çatısı altında gerçekleştirilen görsel sanatlar ve drama atölyeleri ile çocukların hayallerinin gücünü sanatın öğreticiliği ile birleştiriyoruz.

Düşleyecek Büyüyecek Projesi
Düşleyecek Büyüyecek Projesi

Çocukların Düşleri Maylo Düşler Atölyesinde Büyüyor

Türkiye’nin dört bir yanında, toplam 27 il ve TEGV’e ait 61 biriminde çocuklarla buluştuğumuz Maylo Düşler Atölyesi’nde, görsel sanatlar ve drama olmak üzere iki farklı atölye yer alıyor. Görsel sanatlar atölyesinde özellikle plastik sanatlarla; çocukların yaratıcılık, birlikte çalışabilme, iletişim, özgüven gibi yaşam becerilerini kazanmaları ve hayal gücünün, keşfetmenin verdiği ilhamla duygu ve düşünceleri anlatan sanatsal ürünler ortaya koymalarını amaçlıyoruz. Plastik sanatlar ile ilgili temel kavramları öğrenmek, Matisse gibi önemli sanatçılar ve onların çalışmalarıyla ilgili farkındalık kazanmak, pek çok farklı malzemeyi kullanarak tasarım becerileri geliştirmek, Maylo Düşleri Atölyesi’nde çocuklara sunduğumuz programın bir parçası. Programdaki ikinci atölyemiz olan drama atölyesinde ise çocuklar doğaçlama yeteneklerini geliştirmekle kalmıyor, duygu, düşünce ve deneyimlerini drama yoluyla ifade etmeyi de öğrenmelerini sağlıyoruz. İletişim becerilerini geliştirmeye yardımcı olmayı amaçladığımız drama atölyesi ile çocukları tiyatro sanatının büyülü dünyasının içine çekilerek, hayal güçlerini sınırsızca kullanıyorlar .

21’inci yüzyılda fark yaratan bireyler

Toplumsal, kültürel, teknolojik, bilimsel ve sosyal anlamda çok hızlı bir değişimin içinde olduğumuz bir dönemdeyiz. Sınırların kalktığı ve bilginin hiç olmadığı kadar erişilebilir olduğu bu yüzyılda; eğitim, kariyer hatta sosyal hayatta bazı becerileri kazanmış kişilerin fark yaratabiliyor. 21. yüzyıl becerileri olarak da bahsedebileceğimiz bu becerileri; iş birliği, iletişim, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve problem çözme şeklinde tanımlayabiliriz. Bu becerileri kazanmak için işe, toplumun temel yapı taşı olan çocuklardan başlamak, onların içindeki merakı hep canlı tutacak ve akıllarındaki sınırsız hayal gücünü besleyecek fırsatlar yaratma amacıyla çıktığımız Düşleyecek Büyüyecek projesi ile çocuklarımızın hem yaratıcılığını besleyip hayal güçlerini renklendirmeye hem de sanatın farklı disiplinleriyle 21’inci yüzyıl becerilerini kazanmalarına katkıda bulunuyoruz.

Düşleyecek Büyüyecek Projesi
Düşleyecek Büyüyecek Projesi

13 yıldır TEGV’i destekliyoruz.

Kurulduğu 1995 yılından bugüne “Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir” diyerek İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu. Türkiye genelinde 27 ilde çocuklara çağdaş bir misyon ve vizyonla eğitim desteği veren TEGV ile 13 yıla uzanan bir iş birliğimiz bulunuyor. 2010 yılından bu yana Maylo ürünlerimizin satışından elde edilen gelirin bir kısmının TEGV’e aktarılmasıyla bugüne dek, 20.000’in üzerinde çocuğun eğitimine katkı sağladık. 2021 yılında TEGV Aysel Öğücü Lila Öğrenim Birimi çocukların eğitimi için hizmete açtık. Şimdi de Maylo Düşleyecek Büyüyecek projesi ile çocukların yaratıcılığını desteklemek ve düş dünyalarının daha da renklenmesine katkıda bulunmak için TEGV ile birlikte çıktığımız yola güçlü adımlarla devam ediyoruz.

REKLAM FİLMİMİZ

Maylo olarak inanıyoruz ki
bugünün düşleyen çocukları, yarının kendini iyi ifade eden, özgüveni yüksek, topluma değer katan nitelikli bireyleri olacak!
Düşleyerek kurulan aydınlık yarınlara...